Ogłoszenia Syców na Sycowiak.pl > Wiadomości

Wiadomości z Twojego miasta Syców i okolic!

Dzień niepodległości 2023 w Miliczu. Aktywnie dla niepodległej!

2023-11-12 10:50:00

Do niepodległości przez... sport! Wśród wielu sportowych imprez, Aktywnie dla Niepodległej w Miliczu z pewnością wyróżnia się poziomem i wyjątkową atmosferą. Zobaczcie jak sportowcy uczcili Święto Niepodległości 2023.


Nieistniejący tunel kolejowy w Wałbrzychu na trasie kolejowej z Wrocławia do Jeleniej Góry: Pozostał po nim kamienny ślad? Zdjęcia

2023-11-11 10:59:00

Nieistniejący dziś tunel kolejowy pod Górą Brzezinka w Wałbrzychu położony na linii kolejowej nr 274 pomiędzy Wrocławiem a Jelenią był użytkowany niespełna 70 lat, a niemal 90 lat temu zniknął z map. Tymczasem pasjonaci historii natrafili na pozostałości tego historycznego obiektu inżynierskiego niedaleko dworca Wałbrzych Główny! Zobaczcie zdjęcia.


Jaka będzie twoja emerytura? Możesz to sprawdzać na bieżąco, na swoim indywidualnym koncie w ZUS

2023-11-11 07:31:00

Chcesz wiedzieć ile zgromadziłeś na koncie i jak wysoka będzie twoja emerytura? Możesz to sprawdzić logując się na swoje indywidualne konto na platformie internetowej PUE ZUS.


Jaki miód najlepszy na przeziębienie zwłaszcza obecnie w okresie jesienno-zimowym? FILM, ZDJĘCIA

2023-11-10 17:37:00

Pasieka Zuzia prowadzi edukacyjną ścieżkę pszczelarską od 2015 roku. Jest to ścieżka interaktywna gdzie, odpowiednio zabezpieczone osoby mogą podejść do otwartego ula. Zobaczyć z bliska życie pszczół, a nawet spróbować miodu bezpośrednio z ramki.


Willa Orle Gniazdo w Szklarach w sercu Masywu Śnieżnika. Mówią, że to najpiękniejsze miejsce na Ziemi Kłodzkiej ZDJĘCIA

2023-11-10 12:33:00

Szukacie nowych miejsc do "zdeptania"? Willa Orle Gniazdo w Szklarach to jedna z tych, w których spragniony spokoju i relaksu mieszczuch zakocha się od pierwszego wejrzenia. Nic dziwnego, bo turyści upatrzyli sobie to miejsce już w XIX wieku. Niemiecki gościniec działał tu od 1890 roku. Współcześnie zabytek przechodził z rąk do rąk. Popadał w ruinę aż zauważyli go Sylwia Sobierajska i Czesław Stryjski przywracając mu dawną świetność. Efekt oszałamiający. Zobaczcie, to jedno z najpiękniejszych miejsc Ziemi Kłodzkiej u podnóża Góry Iglicznej i Sanktuarium Maria Śnieżna, gdzie dzieją się cuda...


Tajemnice zapomnianego pałacu w Nowiźnie. Stare mury skrywają prawdziwe skarby! Można będzie tu przenocować ZDJĘCIA

2023-11-10 09:54:00

Choć majątek w Nowiźnie po II wojnie doszczętnie splądrowali Rosjanie, a później dzieła dokończyli miejscowi rabusie, to jednak do dziś stare mury, pochodzące w 1565 roku, skrywają jeszcze wiele tajemnic. Kolejne rok po roku odkrywa nowy właściciel, który mozolnie, na własną rękę przywraca pałacowi w Nowiźnie dawny blask. Podczas remontu zabytku znalazł sporo skarbów. Docelowo chce tu urządzić hotel z duszą. Taki w starym stylu, bez nowoczesnego blichtru. Smaczku tej historii dodaje fakt, że obiekt zapisano w spadku wnuczce znanego malarza Stanisława Wyspiańskiego.


Muzeum Kultury Ludowej Pogórza Sudeckiego czyli Skansen w Pstrążnej ZDJĘCIA

2023-11-10 09:34:00

Jest to niesamowite, że im bardziej otaczamy się nowoczesnymi, czasem luksusowymi przedmiotami, to tym mocniej (może dla równowagi) przyciągają nas przedmioty, które były ważne i służyły wielu wcześniejszym pokoleniom. Oto Muzeum Kultury Ludowej Pogórza Sudeckiego czyli Skansen w Pstrążnej w Kudowie - Zdroju. Warto tu zajrzeć, zobaczcie.


Twierdza Srebrna Góra to jedna z najciekawszych atrakcji na Dolnym Śląsku. Świetne miejsce na wycieczkę! Cennik i godziny otwarcia w 2023 r.

2023-11-10 09:29:00

To druga z twierdz Dolnego Śląska, którą warto odwiedzić. Pierwsza leży w Kłodzku. Twierdza Srebrna Góra położona jest w Górach Sowich. To doskonałe miejsce dla całej rodziny, które można zwiedzać przez cały rok. Zwiedzanie z przewodnikiem to okazja do poznania fascynującej historii tego obiektu. Zobacz galerię zdjęć z twierdzy srebrnogórskiej, a poniżej przeczytaj więcej o obiekcie. Obiekt poleca się na czerwcowy weekend!


Dolnośląskie miasta z drona. Jak prezentuje się zamek w Oleśnicy i wałbrzyski Książ? Zobacz to

2023-11-10 09:17:00

Dzięki uprzejmości firmy Dronozaur pokazujemy Wam ciekawe ujęcia miast i zabytków Dolnego Śląska. Znajdziecie tu m.in. kadry z Oleśnicy, Wrocławia, okolic Kłodzka, Wałbrzycha czy Świdnicy. Więcej prac "Dronozaura" z naszego regionu i nie tylko możecie obejrzeć na Facebook'u!


Były turystyczną atrakcją. Dziś są zamurowane. Dlaczego nie można zwiedzać podziemnych korytarzy Zamku Stary Książ w Wałbrzychu? ZDJĘCIA

2023-11-10 09:08:00

Podziemne korytarze Starego Książa w Wałbrzychu były ciekawą atrakcją ruin znajdujących się vis a vis Zamku Książ w Wałbrzychu. Chętnie zaglądali tu mieszkańcy Wałbrzycha czy Świebodzic oraz turyści odwiedzający majestatyczny zamek. Od 10 lat podziemia są zamknięte. Stary Książ to romantyczne ruiny zbudowane na gruzach średniowiecznego zamku. Był to dwukondygnacyjny pałacyk, gdzie przyjmowano gości w środku lasu. Znacie tę historię? Zobaczcie zdjęcia