Ogłoszenia Syców na Sycowiak.pl > Wiadomości

Wiadomości z Twojego miasta Syców i okolic!

Napad na kantor w Lubawce. Właścicieli napadnięto i okradziono już czwarty raz!

2023-03-24 08:48:00

Napad na kantor w Lubawce w powiecie kamiennogórskim. Sprawcy pobili właścicielkę, która zamykała interes i ukradli jej reklamówkę z pieniędzmi i dokumenty! Odjechali jasnym samochodem krajową piątką. Nie wiadomo, czy byli Polakami, w trakcie napadu nie krzyczeli, nie wydawali poleceń.


Rozpoczęła się budowa wieży widokowej przy Harcówce w Wałbrzychu. Ruszyła wycinka, część parku zamknięta! Zobaczcie zdjęcia

2023-03-24 08:20:00

A więc się zaczęło! Wykonawca wieży widokowej przy Harcówce w Parku Sobieskiego w Wałbrzychu przejął teren inwestycji. Rozpoczęła się wycinka drzew, część parku - w tym popularny punkt widokowy - jest wyłączona z użytkowania. Zobaczcie zdjęcia z placu budowy.


Pizza z jadalnymi owadami? Kulinarna ciekawostka już dostępna w Wałbrzychu! Gdzie jej szukać?

2023-03-24 06:16:00

Tajski przysmak przywędrował na Dolny Śląsk. Wiosenne menu Pizzeria Frentzza – Pizza & Friends w Wałbrzychu z ciekawą nowością - pizzą z dodatkiem jadalnych owadów. Ciekawostka kulinarna - pizza vermi - to nowość w tej sieci lokali i jest przygotowywana w limitowanej ilości. Kto chce spróbować, powinien się pospieszyć.


Wałbrzyska policja na równych nogach. Rodzice zgłosili zaginięcie 12-latki z problemami emocjonalnymi

2023-03-22 09:35:00

Na szczęście wszystko skończyło się dobrze. Przejęci rodzice zaalarmowali służby, a te odnalazły dziewczynkę i udzieliły jej fachowej pomocy. Cała i zdrowa jest już pod opieką rodziców. Podajemy numery telefonów, gdzie młodzi ludzie mogą szukać pomocy w kryzysowych sytuacjach. Wystarczy wykręcić numer, by porozmawiać o wszystkich kłopotach, nie narażając się ma ocenę innych czy bagatelizowanie problemów.


Bociany wracają do Polski. Można je śledzić za pomocą GPS! Mają opóźnienie?

2023-03-22 08:44:00

- Polskie bociany są drodze! Nie mają żadnego opóźnienia! - uspokaja Ireneusz Kaługa. A na bocianach się dobrze zna i wie o nich dużo, bo na Uniwersytecie Zielonogórskim zdobył w tej dziedzinie doktorat.


Śmiertelny wypadek na quadzie w Boguszowie - Gorcach. Zginęła 22-letnia kobieta

2023-03-22 08:35:00

Tragiczny wypadek w Boguszowie - Gorcach. Zginęła 22-letnia mieszkanka tej miejscowości. Przez wiele godzin śledczy z policji i prokuratury ustalali okoliczności tragedii. Ratowników wezwał przypadkowy przechodzień. Kiedy policjanci dotarli na miejsce, była przytomna. Ratownicy przez długi czas walczyli o jej życie.


Zrób to sam. Zastępczy korek wlewu płynu do spryskiwaczy. Made in China

2023-03-21 09:55:00

Posiadacze aut z Grupy VAG (Volkswagen, Skoda, Seat, Audi), często po zimie narzekają na uszkodzone korki wlewu płynu do spryskiwaczy. Ich naprawa jest praktycznie niemożliwa, a one same z czasem po prostu ulegają zagubieniu. Jest jednak na to tani, prosty i szybki sposób. Z pomocą przychodzą nam bowiem chińscy producenci.


IKEA wycofuje z rynku grę łowienie rybek BLÅVINGAD ze względu na ryzyko zadławienia

2023-03-21 09:42:00

IKEA zwraca się do wszystkich klientów, którzy nabyli grę łowienie rybek BLÅVINGAD, aby zaprzestali jej używania i skontaktowali się z IKEA w celu uzyskania pełnego zwrotu pieniędzy.


Straż graniczna rekrutuje do służby. Tu można dobrze zarobić i mieć stabilną pracę

2023-03-21 09:24:00

Na chętnych do służby w NoOSG czekają wolne miejsca we wszystkich placówkach oddziału. Aby wstąpić w szeregi pograniczników, wystarczy mieć polskie obywatelstwo, minimum średnie wykształcenie i nie być karanym sądownie. Wiek kandydata nie gra roli, a brak doświadczenia zawodowego nie jest przeszkodą. W ośrodkach szkolenia kandydat na funkcjonariusza zostanie kompleksowo przeszkolony do pełnienia dalszej służby.


Góry Sowie – tajemnicze góry na Dolnym Śląsku. Cudowne miejsce na odpoczynek od zgiełku miasta. Zobacz zdjęcia

2023-03-20 09:18:00

Góry Sowie, choć niewysokie, są niezwykle atrakcyjne. Dzięki łagodnym szlakom każdy znajdzie tu coś dla siebie – bez względu na porę roku czy wiek. Entuzjaści pieszych wędrówek mają do wyboru wiele szlaków, a pasjonaci pokonywania górskich tras na rowerze mogą wybierać spośród całej sieci przystosowanych dróg. W okolicy jest też wiele urokliwych miejscowości, w których kryją się zabytki. Oto garść użytecznych informacji zanim wybierzecie się w Góry Sowie.