Ogłoszenia Syców na Sycowiak.pl > Wiadomości

Wiadomości z Twojego miasta Syców i okolic!

TOP 12 sposobów wykorzystania piwa. W domu, ogrodzie, dla urody!

2018-08-14 16:43:00

Piwo można zastosować na różne sposoby - w kuchni, do sprzątania, przy pielęgnacji ogrodu, a nawet ciała. Niemal co 4. Polak i co 5. Polka zdradzają, że lubią pić piwo. Warto wiedzieć, że piwo może nam się przydać nie tylko jako „umilacz” spędzania czasu czy napój gaszący pragnienie. Sprawdźcie w naszej galerii, jak jeszcze wykorzystacie piwo!


TOP 13 najlepszych imprezowych zakąsek - którą lubisz najbardziej?

2018-08-14 15:44:00

Czego nie może zabraknać na dobrej domówce? Dobrego towarzystwa, muzyki, czegoś do picia? Jasne, ale nie zapominajmy o zakąskach! Większość naszych propozycji przygotujesz w kilka chwil!


Jak zrobić domowy sok z malin? [SPRAWDZONY PRZEPIS]

2018-08-14 11:46:00

Lubicie Państwo jesienią i zimą (gdy nastanie czas przeziębień) zrobić sobie herbatę z domowym sokiem malinowym? Kto nie lubi! Dlatego trzeba już teraz pomyśleć o przygotowaniu soku, własnoręcznie, w domu, kiedy sezon na maliny w pełni (pudełeczko tych owoców można kupić we Wrocławiu za około 5 złotych). Wtedy mamy pewność, że jest on w 100 procentach zdrowy, naturalny i nie ma żadnych zbędnych dodatków i ulepszaczy.


Dziś rusza kampania wyborcza. Wybory samorządowe odbędą się 21 października

2018-08-14 10:43:00

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił dziś datę wyborów samorządowych. Pierwsza tura odbędzie się 21 października. Druga zaplanowana jest na 4 listopada. Zatem dziś oficjalnie rozpoczyna się kampania wyborcza. Co prawda Mateusz Morawiecki miał czas do 16 sierpnia, aby oficjalnie ogłosić terminy wyborów, zrobił to jednak dzisiaj.


Rusza jesienny cykl nauki pływania na oleśnickim basenie

2018-08-13 17:55:00

Ruszyły zapisy na pierwszy cykl nauki i doskonalenia pływania dla dzieci i dorosłych oraz aqua aerobik!


Obejrzyj zdjęcia wnętrza restaurowanej Świątyni Artystów w Goszczu

2018-08-13 17:32:00

Nad obiektem pieczę sprawuje Stowarzyszenie św. Magdaleny z prezesem Ryszardem Gilem na czele. To dzięki tej organizacji odżywa należący przed wojną do rodziny von Reichenbachów kompleks pałacowo-parkowy wraz z dawną ewangelicką świątynią. Dotąd został odremontowany dach kościoła. Do lata przyszłego roku będą wstawione wszystkie okna i odnowiona będzie elewacja frontowa. W otwarciu obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości w Goszczu 12 sierpnia udział wzięli potomkowie rodu von Reichenbach: Heinrich z Hamburga oraz Albrecht z żoną Svenją i synem Christophem z Berlina. Przekazali oni uroczyście na ręce Ryszarda Gila błękitno-białą flagę rodu Reichenbachów. Zdjęcia ©Beata Samulska


Goszcz: Koncert Dziubek Band na otwarcie obchodów 100-lecia niepodległości (GALERIA)

2018-08-13 17:01:00

Mariusz Dziubek wraz ze swoim big-bandem wystąpił na otwarciu obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości w Goszczu, na scenie tuż za restaurowaną Świątynią Artystów. Wielki koncert "Mój kraj szczęśliwy" poprzedziło widowisko teatralne Kliniki Lalek oraz występy takich grup, jak: Zespół Śpiewaczy Malwy z Kuraszkowa w gminie Oborniki Śląskie, Kapeli Ludowej Jana Boduszki z Siemianic w gminie Oborniki Śląskie, zespołu Ale Babki z Czeszowa, Kapeli Smyki z gminy Oleśnica. Objerzyj bogatą galerię zdjęć z tego wydarzenia: fot. ©Beata Samulska


V Turniej im. Tomasza Grzesiaka w Piłce Siatkowej Plażowej Mężczyzn w Sycowie (GALERIA)

2018-08-13 16:27:00

Zdobywca Pucharu Polski Piotr Janiak wziął udział w tym roku w V Turnieju im. Tomasza Grzesiaka w Piłce Siatkowej Plażowej Mężczyzn, rozegranym na boiskach do piłki plażowej przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Sycowie 12 sierpnia. Zdjęcia ©Beata Samulska


ZUS jak prywatny folwark. Wyprowadzono ponad 2 miliony

2018-08-13 11:58:00

Od kilku dni w legnickim oddziale Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, zarówno wśród pracowników, jak i klientów, temat jest tylko jeden - afera i wyprowadzenie z oddziału ponad dwóch milionów złotych. Mieli tego dokonać niektórzy z pracowników wraz ze swoimi bliskimi i rodzinami. Mechanizm był prosty i częściowo bazował na zaufaniu społecznym.


Czy dziewczyna może dobrze wyglądać z tatuażem? [SZOKUJĄCE WZORY] Komu to pasuje?

2018-08-13 11:55:00

Tatuowanie ciała stało się tak powszechne, że mało kogo dziwi widok dziewczyny z rysunkiem na szyi, ramieniu czy kostce. A czy wytatuowanie całego rękawa, dekoltu, a nawet pośladków to już nie o krok za daleko? Czy dziewczynom pasują takie tatuaże? Zobaczcie, jak mogą wyglądać wytatuowane dziewczyny. Uważacie, że im to pasuje?