Ogłoszenia Syców na Sycowiak.pl > Wiadomości > Jak i dlaczego warto nosić soczewki całodobowe

Jak i dlaczego warto nosić soczewki całodobowe

Pomimo iż pierwsze soczewki przeznaczone do noszenia całodobowego powstały już dość dawno, tak naprawdę dopiero w ostatnich latach zyskują znacząco na popularności. Wszystko za sprawą dopracowania technologii, które gwarantują ich komfortowe noszenie. Dlaczego i jak należy nosić soczewki całodobowe?

Purevision – soczewki, których nie trzeba zdejmować

Mianem soczewek całodobowych określa się szkła kontaktowe, których nie trzeba zdejmować przed udaniem się spać. Są to m.in. soczewki purevision, produkowane przez firmę Bausch&Lomb. Zaawansowane technologicznie materiały, które wykorzystuje się do tworzenia soczewek, gwarantują im zadowalającą wilgotność, nawet wtedy, kiedy użytkownik zupełnie nie mruga oczami, czyli np. podczas snu. Tym samym nie dochodzi do przesuszenia oka, podrażnienia rogówki, czy też zapalenia spojówek. Nie bez znaczenia jest także znacząca redukcja ilości osadu białkowego, który pojawia się zwykle na soczewkach.

Soczewki purevision to szkła miesięczne. Oznacza to, że bez żadnych obaw po włożeniu ich do oczu, można wyjąć je nawet dopiero po upływie 30 dni. Ważne jednak, aby nie robić tego później. Ilość osadzającego się na soczewkach białka jest niewielka, jednak po kilku tygodniach może być go na tyle dużo, aby zaczął drażnić oczy oraz obniżać jakość widzenia.

Czy można zdejmować szkła całodobowe?

Dzięki soczewom całodobowym, osoby z wadami wzroku mogą cieszyć się wygodą niezdejmowania ich przez miesiąc. Nie oznacza to jednak, że nie można ich wyjmować. Jeżeli soczewka po pewnym czasie jest zbyt mocno odczuwalna w oku, wywołując tym samym dyskomfort, warto ją wyjąć, a następnie przepłukać płynem do soczewek. Chcąc później znów skorzystać z tej samej pary szkieł, konieczne jest przechowywanie ich w pojemniku z płynem.

Krople nawilżające

Nowe rozwiązania technologiczne, o których wspomniano powyżej, zwykle zapewniają doskonałe nawilżenie oczu przez cały okres noszenia soczewek purevision. Niemniej jednak u niektórych użytkowników może dochodzić do lekkiego przesuszenia oczu. Jest to niepożądane, gdyż po pierwsze powoduje dyskomfort, a po drugie zwiększa ryzyko zapalenia spojówek. Dlatego też każdemu użytkownikowi soczewek, nie tylko całodobowych, poleca się korzystanie z kropel nawilżających.

Szkła ze sklepu internetowego

Coraz więcej osób dokonuje dziś zakupu soczewek w sklepach internetowych. Niewątpliwie jest to bardzo wygodne, gdyż sklepy te oferują duży wybór oraz niskie ceny. Przykładem jest dobrze znany w branży sklep Okularywsieci.pl, oferujący m.in. zaprezentowane soczewki Pure Vision. Osoby poszukujące tradycyjnych soczewek miesięcznych czy też jednodniowych również znajdą w sklepie produkty odpowiadające ich potrzebom.